Yüz Germe Ameliyatı Hakkında

Yüz Germe Ameliyatı

Zaman geçtikçe kişiler günden güne yaşlanmaktadırlar. İnsanın genetik özelliklerine bağlı olarak bu yaşlılık kavramı da değişmektedir. Bir insan kendine iyi baktığı sürece daha geç yaşlanmaktadır diye bir kavram da bulunmamaktadır. Elbette İzmir’de evde bakımlar ile yüzünüze cildinize iyi bakabilirsiniz. Fakat yüz germe İzmir kliniklerinde veya büyük şehirler de uzman doktorunuzu seçerek sizin için uygun bir plan çıkararak yüz gerdirme işlemi yapılabilir. Zaman içerisinde derinin dış faktörlerden etkilenmek, yer çekiminin yıkıcı etkisiyle sarkmalar ve deride elastikiyet kaybı, deri altındaki kolajen yapımının yavaşlaması ve hücrelerin ölmesi, yanlış beslenme şekilleri, güneş ışınlarının zararları etkileriyle yaşlanma süreci başlamaktadır.

Neden Yaptırmalıyız?

Yüz germe operasyonları en uzun süre de kalıcılık sağlayan ve en doğru görüntüyü veren işlemlerden biridir. Diğer işlemler de ameliyatsız olan yüz germeleri etkili olsa da çok yoğun sarkma, kırışmayla katlanmalar ve fazla deri görünümleri olan kişilerin yüz germe operasyonları daha iyi olmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 • Yüz germe operasyonlarında hasta ameliyata öncelikle hazırlanmaktadır.
 • Daha sonra genel veya lokal anestezi hangisi ile işlem yapılacaksa hastanın boyuna kilosuna göre uzman kişiler tarafından anestezi ayarlanmaktadır.
 • Uzman doktor, kesiler açarak ameliyatı başlatır ve ameliyat sonrasında, yüzün ortalarında dikiş izleri belli olmayan dikişler atılır.
 • Son olarak kesiler kapatılır ve ameliyat sorunsuz bir şekilde bitirilir.

Ameliyat Süresi Ne Kadardır?

Anestezi ve ameliyat süresini ele aldığımız vakit 3 ila 4 saat aralıklarında ameliyat sürmektedir.

Ameliyat için Uygun Kişiler

 • 40 – 50 yaş ve üzerindeki kişiler yoğun sarkmalar yaşayan veya katlantı problemi yaşayanlar
 • Olduğu yaştan daha büyük ve enerjisiz bir yüze sahip olan kişiler
 • Kişinin yüz ve boyun kontrolü kendini yitirmiş ise cinsiyet ayrımı olmadan ameliyat gerçekleştirilmektedir.

Kontrol Aşaması

En önemli aşamalardan bir tanesidir. Hasta uzman doktora şikayetlerini anlatır, problemlerin derecesi belirlenir ve hastanın sağlık kontrollerine bakılarak ameliyat için bir sorun olup olmayacağını anlayarak karar verilmektedir. Tabii ki de yüz germe İzmir gibi büyük şehirler de birden çok kendi alanında uzman olan doktor olması ile birlikte seçenekler de arttığından iyi bir araştırma yapılarak yüz germe ameliyatı yapılmalıdır. Uzman doktorunuz tarafından ameliyat adımları ve tipi belirlenir ve plan çizilir.

Operasyon Öncesi

Kontroller yapıldıktan sonra uzman doktorun yapılması gerekenleri belirttikten sonra ameliyat gününe kadar uzman doktorun tavsiyeleri yerine getirilmelidir. Tütün ürünleri kullanımı bu tip tıbbi işlemler de sonrası için olumsuzluklar bir hayli fazladır. Ameliyattan önce sigara, alkol gibi zararlı maddeler kullanılmamalıdır. Kullandığınız bu maddeler kanınızı sulandıracağından bırakılmalıdır. Hekiminizi seçmeden önce yüz germe İzmir ve çevresinde bulunan klinikleri iyice araştırmalısınız. Sonuç olarak ameliyat öncesinde gerekli olan işlemlerden biridir.

Operasyon Sonrası

Ameliyattan sonraki dönem de en önemli süreçlerden biridir. Ameliyattan önce alkol ve sigara tüketimi alınmadığı gibi ameliyat sonrasında iyileşme dönemi başladığından sigara, alkol ve kanı sulandıracak maddeler kullanılmamalıdır. Operasyondan sonraki 1 gün hastanede yatılmalıdır. Hastaneden çıktıktan sonra 1 hafta dinlenilmelidir. Bunların dışında doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almalısınız. Kimyasal ürün ve makyaj bir süre kullanılmamalıdır.

İyileşme Süreci

Ameliyattan sonra morluk, şişlik, ödem ve bazı geçici izler oluşacaktır.. Bunların iyileşmesi için doktorunuzun size verdiği ilaçlar, merhemler aksatılmadan kullanılmalıdır. Zaman içerisinde de ilk olarak şişlik ve morluklar kaybolacaktır. Daha sonradan görülen işlem, dokular iyileşerek daha doğal hale gelecektir. İyileşmenin son döneminde ameliyat izleri, dikiş izleriyle ten rengi orantılı olarak doğallaşacaktır ve görünümleri ortadan kaybolacaktır.

Ameliyat Sonrası Görünüm

 • Yüz hatlarınız hiçbir şekilde değişmeyecektir.
 • Kendi yüz yapınız üzerinde daha gergin ve genç bir yüz görüntüsüne ulaşacaksınız.
 • Fazla deri görüntüsü artık eski fotoğraflarınızda kalmış olacak.
 • Katlantı gibi çok büyük kırışıklar gerilme ile ortadan kaybolacaktır.
 • Operasyon sırasında gerekli görüldüğünde yağ alma işleminde yapıldığından yüz daha ince ve net görünmektedir. Sonuç olarak korkmanızı veya endişelenmeniz için hiçbir sebep olmayacaktır.

Yüz gerdirme işlemleri son derece hassas durum olduğundan yüz germe İzmir ve diğer şehirlerde de hekim seçiminin dikkatli yapılması gerekmektedir. Maliyeti biraz fazla olsa da genç ve güzel görünüme sahip olmanız kalan yaşamanızda size daha fazla umut verecektir.

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında için yorumlar kapalı

Filed under Estetik

Comments are closed.