Mühendislik Hizmeti Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tecrübeli mühendislerin, uzman ve danışmanların çalışmaları ile mimari, elektrik, statik ve mekanik tasarım gibi farklı uzmanlıklar gerektiren mühendislik ve tasarım projelerini gerçekleştiren firmalar mühendislik firmalarıdır. Bu firmaların gerçekleştirmiş oldukları bu işler ile bize sundukları hizmet ise mühendislik hizmetidir. Bu hizmetleri kabaca şu şekilde de sıralayabiliriz:

Yukarıda listelediğimiz mühendislik hizmetlerine mühendislik firmaları aracılığıyla erişirken dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır.

Deneyimli Uzmanlar ve Mühendisler

Mühendislik ve tasarım projeleri, birden fazla alanın entegre bir biçimde ve yoğun bir özveri göstererek çalışmasını gerektiren projelerdir. Farklı uzmanlıklara sahip, deneyimli uzman ve mühendisleri bünyesinde barındırmayan firmalar, mühendislik projelerinin entegre çalışma özelliğini de gerçekleştirmekte zorlanır. Bu nedenle, mühendislik hizmeti alırken hizmet aldığımız firmanın kadrosunun yeterli olup olmadığına ve farklı disiplinlere sahip olup olmadığına bakmak gerekir. Tüm proje disiplinleri arasında dengeli bir entegrasyon sağlayamayan firmalar, hizmeti de kaliteli bir şekilde sizlere sunamaz.

Tecrübe ve Hizmet Kalitesi

Mühendislik hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise tercih edilen firmanın sahip olduğu tecrübedir. Uzun yıllardır bu sektörde olan, birçok önemli işe imza atmış firmalar tüm bu deneyimlerin getirmiş olduğu bilgi ve birikim ile sizin projenizi en iyi şekilde yürütüp size sunabilecek firmalardır.  Bu yüzden de mühendislik firması seçerken tecrübe faktörünü göz önünde bulundurarak seçim yapmak gerekir.

Alacağınız hizmetin kalitesini arttıracak bir diğer husus da firmanın sizlere ihtiyacınıza uygun olarak özel çözümler yaratıp yaratmamasıdır. Basmakalıp bir şekilde hizmet veren firmalar, farklı ihtiyaçlara sahip projelere hep aynı çözüm ile yaklaştığından bu projelerin de sağlıklı bir şekilde yürüyüp kısa sürede verimli çalışmalara dönüşmesi mümkün değildir. Bu nedenle bir mühendislik firmasından hizmet alırken o firmanın size yaklaşımına ve size özgün çözümler üretip üretmediğine bakarak karar vermek gerekir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise firmanın sizin risk ve maliyet kayıplarınızı ne derece önemsediği ve ne derece azaltabildiğidir. Risk ve maliyet kayıplarının yüksek olduğu hizmetler projeyi bir şekilde bitirip size sunmuş olsa bile, proje aşamasındaki risk ve maliyet kayıplarınız projeden alacağınız verimi ciddi ölçüde düşürür. Bu yüzden hizmeti alacağınız firmayı seçerken sizin açınızdan risk ve maliyet kayıplarını en aza indirgeyen bir firma ile çalışmak size her koşulda daha karlı bir iş sağlar.

Son olarak dikkat edilmesi gereken husus ise hizmeti alıyor olduğunuz firmanın proje boyunca size ne kadar destek verip vermediğidir. Sadece proje bitene kadar onunla ilgilenen firmalar yerine bütün bir süreç boyunca yanınızda olarak projenin takibini yapacak bir firma ile çalışmak sizin için en doğru seçenektir.

Sigma Mühendislik

Tüm bu dikkat edilmesi gereken hususu bünyesinde toplayan, size en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunacak mühendislik firmalarından birisi olan ve alanında 30 yılı aşkın tecrübeye sahip, bütünlükçü bir şekilde projeleri yürüten, deneyimli ve farklı disiplinlerde uzman mühendis ve danışmanlara sahip çalışanları ile İstanbul mühendislik firması Sigma Mühendislik’tir. En yeni teknolojilerden yararlanan, Türkiye’de sektörün öncüsü olan ve müşterileri arasında Akbank, Defacto, Gratis vb. gibi büyük markalar olan Sigma Mühendislik ile iletişime geçmek ve daha fazla bilgi almak için siz de https://sigmamühendislik.com.tr/ web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mühendislik Hizmeti Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumlar kapalı

Filed under My Blog

Comments are closed.