Kaliteli Bir SEO Firmasında Aranan 5 Özellik

Günümüzde SEO hizmeti sayesince İzmir’de rakiplerinizi geride bırakmanız işinizi daha önce hiç olmadığı kadar güvenle sürdürmeniz ve işinizi daha önce hiç ummadığınız kadar büyütmeniz söz konusu. Bu noktada atmanız gereken ilk adım İzmir’de en iyi seo uzmanı firmasını seçmek olmalı. Kurumsal SEO hizmeti veren kaliteli bir firma ile çalışırsanız yukarıda belirttiğimiz hayallerin tümünü gerçeğe dönüştürebilirsiniz. İşte kaliteli bir SEO firmasında aramanız gereken 5 özellik:

  1. Referanslar: Kaliteli bir SEO firmasının referanslarına bakarak karar verebilirsiniz. Ayrıca verdiğini iddia ettiği hizmette ne kadar başarılı olduğunu belirli anahtar kelimelerdeki sıralaması ile denetlemeniz de söz konusu. Kurumsal seo hizmeti anahtar kelimesinde en üst sırada yer alan firmayı araştırmanızı tavsiye ediyoruz.
  2. SEO Analizi: SEO analizi firmanız için belirli anahtar kelimelerde yapılan rekabet analizidir. Ayrıca site içi SEO’nun da SEO analizi süreçlerine eklenmesinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Aldığınız SEO danışmanlığı sürecinde firmanıza detaylı bir SEO analizi yapabilecek firmaları tercih etmenizde fayda var.
  3. Raporlama: Hizmet aldığınız İzmir SEO firmasından detaylı şekilde raporlamalar beklemeniz gerekiyor. Eğer firma ne yaptığını sizi nereden nereye taşıdığını size raporlayamıyorsa bunun büyük bir eksiklik olduğunu söyleyebiliriz.
  4. Kalıcılık: Bir hizmetin kalıcı olmasını beklemeniz en doğal şeydir. Eğer size verilen SEO hizmeti kaliteli bir hizmet değilse kalıcı olmayacaktır. Bu noktada hizmetin pek çok parametreye bağlı olduğunu unutmamanız gerekiyor. Yani tek başına arama motorunda yükselmiş olmanız sizi orada tutacak anlamına gelmiyor.
  5. İletişim: Kurumsal SEO hizmeti iddiasında olan bir firmada iletişim kesinlikle en önemli parametrelerden birisi. Kurumsal SEO hizmeti veren firmanıza her türlü soruyu yöneltmekten ve bunlara ilişkin cevap beklemekten çekinmeyin.

 

Backlink DoFollow, NoFollow Linkleme

Backlink arama motorları optimizasyonu konusunda belki de en önemli parametredir. Geçmişte çok sayıda web sitesinden alınan backlink’lerle SEO konusunda belirli başarıların elde edilmesi söz konusuydu, fakat günümüzde backlink’ler dofollow ve nofollow olarak iki ayrılmış durumdalar.

seo-firmasiBacklinkler sayesinde arama motorlarına İzmir’deki sitenizin ne kadar değerli olduğunu söyleyebiliyorsunuz. Bunun size referans veren kişilerin fazlalığı ile görselleştirebiliriz. Sizi destekleyen kişi sayısı veya sizi belirli bir iş konusunda uzman olarak gösteren platform sayısı arttıkça diğer insanların da size karşı güveni artış gösterecektir. Bu noktada backlinkleri referans özelliğine sahip tavsiyeler olarak görebiliriz. Peki dofollow ve nofollow backlinkler ne anlama gelmektedir?

Do veya No Follow

Bu farklı backlink çeşitleri, dış sitelerden web sitenize verilen linklerin arama motorları tarafından önemsenip önemsenmeyeceği anlamına geliyor. Eğer SEO için uğraşıyorsanız bu noktada dofollow linklerin web siteniz için daha yüksek öneme sahip olduklarını söyleyebiliriz. Tabi nofollow linkler de belirli önem seviyesine sahiptirler ama dofollowlar kadar değil!

SEO açısından bakacak olursak, dofollow linkler arama motorları tarafından geçerli sayılan linklerdir. Yani eğer alanınızda önemli bir firmadan geri sitenize doğru link gösteriliyorsa bu durumda arama motoru sitenizi önemli bir site olarak değerlendirir ve sizi yükselterek seo izmir sürecinizde başarılı olmanızı sağlar. Bu noktada kaliteli bir seo firması tercih etmeniz halinde bu işlemlerin en ince ayrıntılarına kadar başarılı şekilde yürütüleceğinden emin olabilirsiniz.

SEO süreci bazı durumlarda oldukça basit işleyen süreçler gibi görünse de, aslında arka planda yazılımcılar ve SEO uzmanları bildikleri detaylar ve uzmanlıkları sayesine bu süreçleri yürütürler. Kaliteli bir SEO hizmeti almanız ve SEO detaylarını bilen uzmanlarla çalışmanız söz konusudur. Bu noktada yerinde olan seçim yapmanız firmanızın değeri ile doğrudan alakalıdır diyebiliriz.

Kaliteli Bir SEO Firmasında Aranan 5 Özellik için yorumlar kapalı

Filed under Dijital Pazarlama

Comments are closed.